ADOBE PHOTOSHOP

Adobe Photoshop fotoğraf, video, web, 3B Resim gibi birçok materyali oluşturabilme, düzenleyebilme, dijital çalışmalarınıza renk katmak ve hayallerinizdeki grafik çalışmalarını gerçeğe dönüştürmek için tasarlanmış, pixel tabanlı dijital grafik oluşturma ve düzenleme yazılımıdır.

ADOBE ILLUSTRATOR

Adobe Illustrator, Adobe tarafından geliştirilen vektör tabanlı grafik tasarlama ve düzenlenleme programıdır. Adobe Illustratorde oluşturulan vektör grafikleri çözünürlükten bağımsız olduğu için istenilen boyutta büyütülüp küçültülebilir ve görüntüde bozulma yaşanmaz.

ADOBE INDESIGN

Adode  Indesign, çoklu sayfa tasarım desteği veren, gelişmiş araçlara sahip, gölge ve opaklık değerlerine kadar pek çok parametreyi barındırabilen Mizanpaj tasarımı ve masaüstü yayıncılık alanına giren tüm ürünleri tasarlayabileceğiniz imkanlara sahip, kullanılan en popüler, gelişmiş yazılımlardan biridir.

COREL DRAW

CorelDRAW, Corel Corporation tarafından üretilen, tasarımcıların, grafikerlerin ve profesyonel sanatçıların çalışmaları için tasarlanmış vektörel tabanlı bir grafik tasarım programıdır.

KURS BİLGİLERİ

Grafik Tasarım; belli bir mesajı hedef kitleye görsel veya yazılı materyaller vasıtasıyla iletmek, bir görseli oluşturmak, geliştirmek ve bir düşünceyi görselleştirmek için metnin veya görselin, iki veya üç boyutlu olarak organize edilmesidir.

Kursiyere, programların sıfırdan anlatımı, içeriği, neler yapılabildiği ve kullanım alanları, menü ve işlevleri, dijital ortamda tasarım yapabilme, görsel oluşturma ve görseller üzerinde düzenleme yapabilme uygulamalı olarak anlatılmaktadır.

Sayfa tasarımı, kitap, dergi, gazete, katalog, broşür, poster, afiş, kapak, cd cover, satış kartları, takvim, ajanda tasarımı, istediğiniz boyut ve ebatlarda kurumsal kimlik, logo, gazete, dergi, afiş, bilboard tasarımı, raket tasarımı, işyeri reklam panoları, broşür, davetiye, kartvizit, resim, karikatür, web sayfalarında kullanılacak objeler ve çerçeveler, arka planlar, buton, kenarlık, ikon vb. çizimler, firmalar için araç giydirme, kol saati ve duvar saati için iç desen tasarımları, çanta tasarımları, takvim tasarımları, her çeşit porselen tabak, fincan, vb gibi ürünlerin üzerlerine basılacak çeşitli tasarımlar, gıda ambalajları, fotoğraf albümleri, ürün barkotları, desen, motif tasarımı, her çeşit 2 boyutlu çizim ve 3 boyutlu gibi görünen çizimlerle birlikte hayal gücünüzle orantılı olarak özgün bir şekilde dilediğiniz vektörel ve bitmap grafik çizimleri oluşturabilirsiniz.

Tel WP