3DS STUDIO MAX

3 boyutlu modelleme ve animasyon teknolojisinin en başında gelen programlar arasında yer alan 3D STUDIO MAX programı, her türlü 3 boyutlu modelleme, animasyon, oyun ve görüntü elde etmeyi sağlayan profesyonel 3D bilgisayar grafik programıdır.

V-RAY

Render, tasarım sahnesinde yer alan objelerin, ışıkların ve yansımaların birbirleri ile olan etkileşimi sonucu ortamda yayılan ışık kümelerinin hesaplanması işlemidir. Render motoru sahnede yer alan, objeleri, efektleri, ışık ve kaplamaları tespit eder ve hesaplamaya buna göre başlar. Işık kaynağının konumunu ve hangi tarafa ışın gönderip, nerede gölge oluşturabileceğini hesaplayarak tasarımı en son haline getirir.

Chaos Group tarafından geliştirilen V-Ray render moturu en çok kullanılan render mototu arasında gelmektedir.

KURS BİLGİLERİ

Autodesk 3ds Max kursu başlangıç, orta ve ileri seviye olarak üçe ayrılmaktadır.

Başlangıç seviyesi, programın genel yapısını, kavramlarını ve temel işlevlerini, koordinat bilgilerini, programın arayüzü, menüler ve menü işlevlerinin tanıtılmasını içermektedir.

Orta seviye, başlangıç seviyesinde verilen bilgilerle, programın daha kapsamlı anlatılması, modelleme araçları ve modelleme teknikleri kapsamlı bir şekilde anlatılır ve program hakimiyeti daha detaylı kazandırılır.

İleri seviye, bir önceki seviyelerde öğretilen bilgiler ile, sıfırdan tasarım oluşturma ve düzenleme, hazır objelerin kullanılması, modelleme, kaplama, V-Ray render motoru, V-Ray ayarları ve ışık ayarları anlatılır ve uygulamalı olarak gösterilir.

Tel WP